בעקבות סדרת ההשקעות המתחילות שלנו, מאמר זה יסביר מהן מניות וכיצד יכול משקיע מתחיל להתחיל להשקיע במניות.

השקעה במניות הייתה פעם משימה הרקולנית המחייבת עורכי דין וסוכני מניות, ומתווכים אחרים. עם כניסתם של פתרונות טכנולוגיים תוכלו להתחיל תוך מספר דקות מנוחות הספה שלכם.

השקעה במניות
ישנם סוגים רבים של הזדמנויות השקעה, אך אף אחת מהן אינה מביאה את שוק המניות לאופציות. אם אתה משקיע לטווח ארוך, אז שוק המניות הוא מקום מצוין להתחיל בו.

אם אתה מתחיל לחלוטין בהשקעות, עליך להתחיל עם חשבון תיווך מקוון. חשבון תיווך מקוון הוא חשבון השקעות מקוון. אתה יכול לרכוש מניות של מניות או קרנות נאמנות עם הכספים בחשבון זה. ישנם חשבונות השקעה מקוונים רבים לבחירה.

אפשרויות השקעה במניות
ישנן אפשרויות רבות לבחירה בין השקעה במניות. הגישה הפופולרית והמאומצת ביותר היא באמצעות קרן נאמנות למניות. זה מתאים לאנשים חדשים במניות ורק לומדים איך להתחיל להשקיע.

קרנות נאמנות מניות
קרן נאמנות למניות היא סל מניות המנוהל כתיק יחיד. הקרן מנוהלת על ידי מומחים פיננסיים העוקבים אחר שוק המניות ומקבלים החלטות מושכלות.

בנוסף, קרנות נאמנות למניות מגוונות. פירוש הדבר שביצועי ההשקעה אינם קשורים לנכס אחד. זה מקטין את הסיכון. החיסרון בכך הוא תשואות נמוכות. מרבית קרנות הנאמנות המניות מונעות סיכונים. יש עקרון בעולם ההשקעות: ככל שהסיכון נמוך יותר, כך הרווח נמוך יותר. כמו כן, מכיוון שהתיק מנוהל על ידי מומחים פיננסיים הוא מגיע עם דמי ניהול.

רובו-יועצים
יועצי הרובו הם "יועצים פיננסיים לרובוטים". הוא מגובה באלגוריתם מורכב ששואל אותך כמה שאלות פשוטות. שאלות אלו מכסות את יעד ההשקעה שלך ואת סובלנות הסיכון. היועץ הרובו משתמש בתשובותיכם ליצירת תיק מגוון רחב של מניות בעלות נמוכה.

יועצי רובו דומים לקרנות נאמנות למניות מכיוון ששניהם מציעים אפשרויות השקעה מגוונות בעלות נמוכה. עם זאת, שם מסתיים הדמיון שלהם. יועץ רובו מופעל על ידי אלגוריתם, ובכך מבטל את הצורך במומחים פיננסיים. זה מתבטא בדמי ניהול נמוכים יותר בהשוואה לקרנות נאמנות.

מניות בודדות
אם אתה רוצה תגמולים מקסימליים ממניות, כדאי לשקול לבנות את התיק שלך בעצמך. זה מושלם עבור אלה שמבינים במניות וכיצד להתחיל. בתור התחלה, אתה מבטל את המתווך. האדם היחיד שאתה צריך לשלם הוא אתה עצמך. מצד שני, אין לך את מי להאשים מלבד עצמך אם הדברים הולכים דרומה.

עם זאת, השקעה במניות בודדות יכולה להיות מהנה ומלהיבה. לאחר שתתחיל, ייתכן שתחליט לעולם לא להשתמש שוב בפלטפורמת ניהול כלשהי. אתה הולך להפסיד כסף? כן! לכן מומלץ למשקיעים מתחילים להשקיע פחות מ -10% מכספיהם במניות בודדות.

כדי להתחיל, בנה רשימת מעקב אחר מניות. רשימת מעקב אחר מניות היא רשימה של חברות שחקרתם באופן אישי ונחשבות ראויות להשקעה שלכם. לאחר מכן, צפו בשוק המניות והחליטו על נקודת הכניסה שלכם. אתה צריך להיות סבלני מאוד כשמדובר בהשקעה. גם אם מצאת את המניה הטובה ביותר לקנות, לעתים רחוקות זה זהיר להשקיע באופן מיידי. אם זה טוב מכדי להיות אמיתי, סביר להניח שזה לא יהיה נכון.

כל המניות עוברות מעגל של עלייה וירידה. המניות הטובות ביותר הן אלה שמרוויחות יותר ממה שהן מפסידות. אם אתה סבלני, אתה מתגמל בירידת מחיר המניה. זה הזמן לקנות את המניות האלה. אתה תחייך ברגע שמחיר המניה יחזור לערכו בפועל.

טיפ למקצוענים: שמרו על הרגשות
שני רגשות רבי עוצמה יכולים להפיל את כל המשקיעים: פחד ותאוות בצע. רגשות אלה פשטו רגל על ​​משקיעים מנוסים.

הפחד מתחיל כאשר מניית החברה צונחת. אתה מתחיל לדאוג ואז נכנסת פאניקה. אתה מוכר את המניות במחיר נמוך ממחיר הרכישה שלך. בתוך תקופה קצרה, מחיר המניה מתחיל לעלות ואתה מאשים את עצמך במכר.

אל תתנו לפחד להפיק את המיטב מכם.

אפילו מניות של חברות נהדרות יורדות במחירים לאורך תקופה קצרה. עליכם לבטוח במחקר שלכם ולתת לתנודתיות המחירים. אם אתה מתכוון לשלוף, שלף מסיבה הגיונית.

לחמדנות יש השלכות גדולות יותר מפחד. פחד יכול לגרום לך לאבד אחוז טוב מההשקעה שלך. חמדנות יכולה לגרום לך לאבד הכל. תאוות בצע מתרחשת כשאתה קונה מניה במחיר מופקע מכיוון שאתה רוצה לחלוק בתנופת המחירים. אתה מאבד כספים כאשר המניה חוזרת לערכה האמיתי או אפילו צונחת. מקובל שמחיר מניות צונח לאחר תקופה של עליית יתר במחיר המניה. משקיעים שקנו במחיר נמוך לעיתים קרובות מוכרים בשלב זה כדי למקסם את הרווח ואז מחזירים את המניה מחדש כשהיא צונחת.

כלל אצבע טוב הוא לעולם לא להשקיע יותר מ -10% מכספי ההשקעה שלך במניה בודדת. זה יבודד אותך מתנודות מחיר לא צפויות.

דיברנו על מניות וכיצד להתחיל. בזמן שאתה משקיע, אל תיקח יותר סיכון ממה שאתה יכול להתמודד, וזכור שאתה יכול להתחיל במניות היום, זה אף פעם לא מאוחר מדי. השקעה שמחה!