התחלה חזקה במיוחד לשנה לתעסוקה טכנולוגית. מפתחים נמצאים בראש רשימת המשרות בעבודה מרחוק.

חברות טכנולוגיה בארה"ב הוסיפו 24,300 עובדים בינואר, בסימן החודש ה-14 ברציפות של גידול משרות בשוק גיוס IT חם בינהם האב סקיוריטי.

על פי נתונים סטטיסטיים של שוק העבודה של CompTIA, מקצועות ה-IT ברחבי המשק גדלו ב-178,000 בחודש שעבר, כאשר גיוס עובדים הקשורים לטכנולוגיה תרמה לצמיחה הלאומית של 467,000 משרות. שיעורי האבטלה במקצועות הטכנולוגיה ירדו ל-1.7%, ירידה מ-2% בדצמבר 2021.

יותר ממחצית מרווחי העבודה של ינואר במגזר הטכנולוגי היו בקטגוריית שירותי IT ופיתוח תוכנה בהתאמה אישית, שבה נוספו 14,800 תפקידים. חברות הטכנולוגיה הוסיפו גם 7,500 עובדים בעיבוד נתונים, אירוח ושירותים נלווים, 3,100 עובדים בשירותי מידע, כגון מנועי חיפוש, ו-2,000 עובדים חדשים בייצור מוצרי מחשב ומוצרי אלקטרוניקה.

טים הרברט, קצין מחקר ראשי ב-CompTIA, אמר שהסטטיסטיקה משקפת "התחלה חזקה במיוחד של השנה לתעסוקה טכנולוגית", אשר ממשיכה להתחזק על ידי השקעה מוגברת בשירותים דיגיטליים על ידי ארגונים בכל הענפים.

 

"ניתוח פרסום משרות מעסיק מאשר את האופי המקושר בין מיומנויות טכניות על פני תשתית ענן, יישומים, נתונים ואבטחת סייבר, כמו גם את החשיבות הקריטית של מיומנויות רכות, כישורי ניהול פרויקטים וחוש עסקי", אמר הרברט.

בסך הכל, משרות מעסיקים למשרות טכנולוגיות הגיעו לכמעט 340,000 בחודש שעבר, על פני מגזרי תעשייה, מיקומים ומערך כישורים.

שירותים מקצועיים, מדעיים וטכניים (56,860), פיננסים וביטוח (38,820), ייצור (31,379), מידע (16,796) וקמעונאות (11,687) הובילו את רשימת הענפים עם הכי הרבה משרות טכנולוגיות בינואר, לפי CompTIA.

 

גיוס עובדים הובל על ידי חברות כולל Deloitte, Capital One, Amazon, Anthem Blue Cross ו-Accenture.

 

משרות משרות טכניות עלו על 10,000 בשמונה אזורי מטרופולין: ניו יורק, וושינגטון הבירה, דאלאס, לוס אנג'לס, סן פרנסיסקו, שיקגו, אטלנטה וסיאטל.

 

הנתונים גם הצביעו על כך שהזדמנויות תעסוקה בתחום הטכנולוגיה לא היו מוגבלות לערים הגדולות. לנסינג, מישיגן, למשל, מדורגת במקום השלישי ברמה הלאומית מבין כל שווקי המטרו, בעלייה מחודש על פני חודש במשרות טכנולוגיות. מישיגן ראתה את הזינוק הגדול ביותר במשרות משרות בקרב המדינות, עם סך של 10,559 בינואר, עלייה של יותר מ-2,100 מדצמבר.

הרברט העיר כי "מרוץ החימוש בגיוס ושימור כישרונות טכנולוגיים" מאתגר עסקים ב"דרכים ישירות ועקיפות".

 

הזדמנויות מרוחקות, למשל, ממשיכות לצמוח בטכנולוגיה כאשר ארגונים מסתכלים מעבר לערים הגדולות כדי לזהות ולשכור כישרונות טכנולוגיים תוך עקיפת תחרות במרכזי טכנולוגיה גדולים.

 

העיסוק עם המספר הגבוה ביותר של הזדמנויות לתפקיד מרחוק ועבודה מהבית היה מפתח תוכנה, עם 37,000 פוסטים. הביקוש היה גבוה גם למומחי תמיכת IT (10,465), מפתחי אינטרנט (9,832), מהנדסי מערכות/אדריכלים (7,185) ומנהלי פרויקטי IT (6.939).

 

הפיצוץ במשרות טכנולוגיות אינו מוגבל לארה"ב.

בבריטניה, משרות ה-IT הפנויות הוכפלו בשנה האחרונה, כאשר משרות משרות במגזר הטכנולוגיה, המדיה והטלקום (TMT) גדלו ב-119% משנה לשנה.

 

הדו"ח האחרון של מוניטור הטכנולוגיה של KPMG מצא כי התעסוקה במגזר הטכנולוגיה צומחת "בקצב שיא" בבריטניה, אם כי הוא גם ציין כי ארגונים מתמודדים עם לחצים חמורים עלויות סביב גיוס עובדים ושרשרת האספקה ​​בשנת 2022.

 

"מגזר הטכנולוגיה בבריטניה עומד השנה בפני פעולת איזון: מצד אחד, הביקוש לדיגיטל ממשיך לצבור קצב, אך מצד שני, ארגונים טכנולוגיים מתמודדים עם אתגרים משמעותיים סביב כישרונות ושרשרת אספקה ​​- שאף אחד מהם לא ייעלם בקרוב", אמרה ליסה. Heneghan, מנהל דיגיטל ראשי ב- האב סקיוריטי.

 

"עם זאת בחשבון, רק הזמן יגיד אם המגזר יכול לשמור על רמות הצמיחה הנוכחיות לאורך 2022".