אני מאמין שחשוב שיהיה יעדים בכל תחום בחיים שלך. בין אם זה קשור לבריאות, הכספים, העבודה, התחביבים או יעדי המסחר שלך. הם שומרים על ריכוז, מאפשרים לך לעקוב אחר ההתקדמות ומעניקים לך מידה רבה של מטרה והגשמה כאשר הם מושגים. כפי שאמר ארל נייטינגייל, "הצלחה היא מימוש פרוגרסיבי של אידיאל ראוי." כלומר הצלחה היא מטרות שוות לעבוד לפיהם.

יעדי מסחר לא מציאותיים
לעתים קרובות אני שומע סוחרים חדשים שאומרים כי מטרת המסחר שלהם היא לבצע החזר על השקעה של 5% בשבוע. או 10% לחודש. מטרות מסוג זה הן לא מציאותיות והן יכולות להועיל לרעה.

אני סוחר מגמות לטווח ארוך, כלומר בדרך כלל אעשה כסף בתקופות. בהחלט יכול להיות שארוויח טוב מאוד לזמן מה, אז סביר להניח שאלך חודשים בכל פעם בלי להרוויח כלום. ניתן היה לראות בכך חיסרון במסחר בטרנדים אך לדעתי היתרונות עולים בהרבה על החסרונות. לקריאת פוסט הבלוג שלי על היתרונות והחסרונות של מסחר במגמות בהשוואה למסחר יומי לחץ כאן.

לכן קיום יעדים כספיים או אחוזים קבועים בשבוע או בחודש אינו רעיון טוב. בואו נגיד שהשווקים משתתקים ויש לי תקופה בה אני לא מרוויח הרבה או כסף. עדיין תהיה לי את היעד הזה להגיע. זה בהחלט עשוי לגרום לי לבצע עסקאות שאינן שם ולהפר כללים בתוכנית המסחר שלי. למרות שהרווח עשוי להגיע באופן קבוע יותר בעת מסחר יומי, אני עדיין לא חושב שיעדי אחוז קבועים הם דרך בריאה לסחור.

יעדים כספיים חלופיים
במקום יעדים שבועיים או חודשיים, הייתי ממליץ על יעדים כספיים לטווח ארוך הרבה יותר. במקום זאת תהיה לי מטרה להכפיל את ההון שלי כל 3-5 שנים. זה לטווח ארוך הרבה יותר ויש לו הרבה מקום לשווקים לשתוק ולהתאחד. אם אני לא מכין כלום במשך שנה או אפילו שנתיים, לא מזיע, זה רק חלק מהתהליך.

עם זאת, כסוחר במגמת מניות בארה"ב, אם שוק המניות ראה תשואה חיובית לשנה אך לא עשיתי זאת, הייתי בודק מדוע ואולי נראה אם ​​האסטרטגיה שלי אכן רווחית. אבל למטרה זו של 3-5 שנים, נניח שהאסטרטגיה שלך נבדקה ביסודיות ואתה יודע שלאורך זמן אתה תרוויח עקבי.

התמקדו בחיסרון שלכם
השגת מטרה סביב החיסרון שלך היא דרך נהדרת להישאר בראש הסיכון שלך. ניהול סיכונים יכול לגרום או לשבור כל סוחר ולכן צריך להיות שווה את תשומת לבכם. אני ממליץ להגדיר מטרה להגרלה המקסימלית שלך, שאתה מרגיש בנוח איתה. ההפסד הראשון שלך אחרי שיא בהון מוגדר כמימוש. החיסרון המקסימלי שלך, המתבטא באחוזים, יהיה ההפסד המקסימלי שלך משיא ההון לשפל, לפני שתעשה שוב שיאי הון חדשים. לכן, בהתאם לסובלנות הסיכון שלך, ייתכן שמטרתך היא שלא לחוות משיכה של יותר מ -10 או 15% מהון המסחר שלך.

מטרות ביצוע
כסוחר מגמות אני משתמש במדדי המניות העיקריים בארה"ב. אם תהיה להם תשואה חיובית לשנה, הייתי מצפה להתאים או לנצח את זה. אם שוק המניות רואה תשואה שלילית, הייתי מצפה שהפסד פחות מזה או אפילו הרוויח. מטרה זו היא יותר להעריך את רווחיות האסטרטגיה שלך לאורך זמן. לאסטרטגיה שלך צריך להיות יתרון והיה צריך להיבדק בחזרה כדי להוכיח את ציפייה. עם זאת בזמן אמת תוכלו להתאים את ביצועי האסטרטגיות שלכם מול השוק הכללי. אם התשואות שלך ביצועים נמוכים באופן עקבי, אז בתיאוריה יהיה לך טוב יותר עם מערכת מסוג קנייה והחזקה. ביצועים נמוכים עקביים מצביעים על כך שיש בעיה באסטרטגיה עצמה, או בסוחר.

מטרות התהליך
מטרה שימושית נוספת שיש לנו היא סביב התהליך. כמו שנאמר, "עקוב אחר התהליך והכסף יגיע." כסוחר אתה צריך שתהיה לך תוכנית מסחר עם סט כללים קפדני המגדירים את הקצה והאסטרטגיה שלך. זה התהליך שאתה עוקב יום אחר יום כדי להפיק רווח מהשווקים לאורך זמן. המטרה שלך צריכה להיות לעקוב אחר תוכנית המסחר שלך ב 100%, בהנחה שאתה יודע שהאסטרטגיה והיתרון שלך הם בעלי תוחלת חיובית. אם אתה לא יודע את זה, אז אני מציע קודם לעשות בדיקת גב.

איתור יעדי המסחר שלך
לסיכום, המטרות טובות. אך יעדים כספיים לא מציאותיים במסחר אינם. לעתים קרובות הם בלתי ניתנים להשגה ומעודדים סוחרים לא ממושמעים להפר את כללי המסחר שלהם. במקום זאת אני ממליץ שיהיה לך יעד לטווח ארוך יותר לתשואות שלך.

יעדים סביב התשלומים המרביים שלך חשובים כדי לעקוב אחר החיסרון והסיכון שלך. ניתן לטעון כי יעדי החיסרון חשובים יותר מיעדי העל, כי בלי הון אי אפשר לסחור.

יעדי ביצוע הם דרך טובה לעקוב אחרי האם הקצה והאסטרטגיה שלך רווחיים. זה גם יעזור לזהות בעיות עם הביצוע בפועל שלך כסוחר.

לבסוף, יעדי מסחר הקשורים לתהליך הם דרך נהדרת לשמור על עצמך ממושמע כסוחר. חשוב לעקוב אחר תוכנית המסחר שלך עד הסוף אם אתה רוצה להיות רווחי באופן עקבי. אז שיש מטרה שמתמקדת אך ורק בתהליך זה רעיון נהדר.

אם מצאת ערך במאמר זה, אנא שתף ​​אותו עם אחרים!

מסחר שמח!