היכן עלי להשקיע את כספי?
כשאתה מבלה זמן לא מבוטל בקרב יזמים ומשקיעים, אתה מכיר אנשים שמשקיעים כמעט בכל דבר, החל מבתים צמודי קרקע, נפט, זהב, קרקעות ורבים אחרים.

כסף גורם לעולם להסתובב, והשקעה היא אחד הצעדים החשובים ביותר שאתה יכול לנקוט לקראת הגדלת העושר האישי שלך.

אנחנו מופגזים עם כל כך הרבה אפשרויות השקעה שגורמות לנו לשרוט בראש לחשוב במה עלינו להשקיע? מניות, קרנות נאמנות, מתכות יקרות, נדל"ן ועסקים הן רק כמה אפשרויות רבות להשקעה, וזה מקשה על ההחלטה היכן למקם את הכסף שלך.

למרבה המזל יש לנו הרבה נתונים שעוזרים לנו להעריך צורות שונות של השקעה. על ידי השוואת המגמות והתשואות ההיסטוריות עבור השקעות שונות, אנו יכולים לראות כיצד חלק מהנכסים התפתחו שעות נוספות ולחזות אם זה עדיין מהווה הזדמנות השקעה אמינה כיום.

בואו נסתכל לעומק יותר כיצד ערך הזהב מסתדר מול שווקים אחרים וכיצד הוא משתווה להשקעות חשובות אחרות כמו שוק המניות או הנדל"ן?

בחינת מגמות זהב
ישנם מומחים פיננסיים רבים הטוענים כי זהב מעולם לא היה השקעה מבטיחה יותר. גם במהלך כמה מההאטות הכלכליות ההיסטוריות הקשות, זהב הצליח להשיג ערך ולהתגונן מפני אינפלציה. אם נסתכל כיצד הזהב עולה בערך לאורך זמן, נוכל להבין מדוע רבים רואים בכך השקעה מוצקה.

בארה"ב ערך הזהב היה העומד בבסיס המטבע עד שנות השלושים. באותה תקופה ביטל הקונגרס את זכויות הנושים לקבל תשלומי זהב; לכן תקן הזהב אבד.

רבים מהתומכים בשמירה על תקן הזהב אומרים כי היא אוכפת משמעת לתקני ההלוואות המודרניים מכיוון שדולרים תמיד יצטרכו להיות קשורים לזהב אמיתי. למרות שערך הזהב הגיע לשיאו בשנת 1980, הוא שמר על מגמת העלייה במיתונים כלכליים גדולים כמו המגיפה והמיתון הגדול.

זו גם הסיבה שאנשים רבים רואים בזהב דרך להילחם בשיטות האינפלציה המופעלות בדרך כלל על ידי מיתון. ניתן לראות את אותה מגמה בתקופת המיתון הגדול בין השנים 2007 – 2009, כאשר ערך הזהב נמצא במעקב כלפי מעלה.

הודות לנתונים הכלכליים ההיסטוריים המראים ערך עולה עבור הזהב בשנים האחרונות, רבים רואים בכך את אחת ההשקעות הטובות ביותר.

סקירה כללית של שוק המניות
המניות כפופות למספר סיכונים שונים, כגון סיכונים כלכליים, שוקיים ואינפלציוניים. ערכי המניות ידועים בתנודתיות רבה, ומחיריהם חווים תנודות רבות בשוק.

התנודתיות מושפעת בעיקר מאירועי החברה, והיא עשויה להיות נעוצה בסיבות גיאופוליטיות. לדוגמא, חברה עם פעילות במדינה זרה כפופה לחוקים ולתקנות של אותה מדינה. אם למדינה יש בעיות כלכליות או צרות פוליטיות אחרות, מניות החברה עשויות לסבול.

סיכונים אחרים עשויים להופיע עבור משקיעים שבוחרים שלא לגוון את מניותיהם, מכיוון שאירוע יחיד יכול לחשוף אותם לסיכונים משמעותיים. מצד שני, שוק המניות תמיד העניק אלטרנטיבה פשוטה יותר לתהליך המחקר מאחר שהמדדים עושים את המשקל הכבד למשקיעים. אינך צריך ללמוד את ביצועי החברות הרלוונטיות בהתאמה אישית, כל עוד תוכל לעקוב אחר המדד.

עם זאת, אם נסתכל על מדדי המניות העיקריים כגון נאסד"ק, דאו ג'ונס או S&P 500, קיימת מגמה בולטת עבור חלק מהמניות הגדולות הללו.

דאו ג'ונס חווה עליית ערך חיובית משנה לשנה בעשור האחרון, עד סוף 2020, אז פיחתה המניה ב -6.6% לעומת השנה הקודמת.

ניתן לראות את אותה מגמה עבור S&P 500, אך הפיחות היה נמוך בהרבה ועמד על 0.8% בלבד בסוף 2020. מניית נאסד"ק מחזיקה את הצמיחה החיובית שלה משנה לשנה גם עד שנת 2020, מה שהופך אותה עדיין לאחת המניות האמינות ביותר. השקעות.

סקירה כללית של שוק הנדל"ן
בכל הנוגע לנדל"ן, למשקיעים יש שפע של אפשרויות, החל מנישות מסחריות, מגורים או אפילו ספציפיות יותר כמו דיור מכולות, בתי יוקרה או דיור לנכים. עם זאת, קיים סיכון כלשהו בנדל"ן.

אחד הסיכונים הגדולים הוא שאנשים לא מבצעים את המחקר שלהם בשוק שדורש ממנו הרבה. נדל"ן אינו שוק שתוכלו להתמודד איתו בקלות ולצפות לתוצאות ולהחזר מיידי. יש לך שוק שלא מחוסל בקלות בנדל"ן, בניגוד למניות, ואתה לא יכול לפדות במהירות.

ישנם סיכונים רבים הקשורים לטיפול בתיקונים וניהול השכרות עבור סנפירי בתים או בעלי נכסי שכירות. חלק מהנושאים העומדים בפני השניים הם העלויות והזמן והאנרגיה של ההתמודדות עם הדיירים.

נדל"ן דורש מלכתחילה גם סכום כסף נכבד. עם זאת, משקיעי נדל"ן יכולים להשיג מינוף על ההון שלהם ולנצל את הטבות המס.

למרות היותם נזילים כמעט כמו מניות, הנדל"ן מספק תזרים מזומנים ארוך טווח באמצעות הכנסה פסיבית והבטחה להערכה בעתיד.

אם נלמד רק את שוק הדיור המתמקד בבתים צמודי קרקע, נוכל לראות הערכה ניכרת בערך לאורך זמן. בשמונה השנים האחרונות, הערכה של בתים צמודי קרקע לעומת השנה לעומת השנה הייתה חיובית, עם עליית ערך גבוהה ביותר של כ -10% בשנת 2013.

אתה לא צריך להיות סוכן נדל"ן כדי להבין ששוק הדיור הוא אחת ההשקעות הטובות לטווח הארוך. ובכל זאת, אתה בהחלט יכול למצוא סוכן נדל"ן שיוכל לספק תובנה רבה יותר לשוקי דיור בודדים.

באיזה להשקיע?
לכל אחת משלוש ההשקעות המוצגות במאמר יתרונותיה וחסרונותיה, וחלקן עשויות לצאת טוב יותר מאחרות בתרחישים ספציפיים.

אם אנו מנתחים את המגמות, אנו יכולים לראות כי הזהב מאזניים בצורה הטובה ביותר במהלך מיתון, כפי שנצפה בעבר. עם מגמת עלייה במהלך המיתון הגדול ועולה בערכו למרות המגיפה, רבים מוצאים את זה כהזדמנות ההשקעה האידיאלית של 2021.

עם זאת, זהב הוא "משקל מת" בהשוואה לנכס בבעלות שמייצר הכנסה חודשית. זה עשוי לדרוש השקעה מזומנית משמעותית יותר בהתחלה ולא לייצר הרבה כסף בהתחלה, אבל זה מתמקד ממש טוב לטווח הארוך, בניגוד לזהב שחווה תנודות קשות.

שלא כמו נדל"ן, המניות נזילות מאוד, אך הן תנודתיות יותר מנדל"ן. הגורמים המשפיעים על ערכים ומחירים בנדל"ן לעומת מניות שונים מאוד. עם הזמן חלק מהמניות הגדולות הצליחו להחזיק את ערכן בצורה סבירה, אך מחקרים מראים כי הן המניות והן הנדל"ן ספגו מכה גדולה במהלך מיתון כלכלי.

הברק של זהב טרם דעך, אך נראה שהוא זורח עוד יותר עכשיו דרך המיתון הגדול והמגפה. הזהב נשאר יציב יותר ממדדי שוק המניות הגדולים, והוא משתלם מבחינת ערך טוב יותר ממתכות יקרות אחרות. עם זאת, רבים יעדיפו לדבוק בקניית בתים ולקנות זהב בהמשך.

אתה יכול גם לגוון את תיק ההשקעות שלך ולשקול גם זהב וגם מניות או נדל"ן, כך שתמזער את הסיכונים שלך אם שוק אחד יחווה קריסה.

מסקנה בנושא השקעות
השקעה בנדל"ן, מניות וזהב מהווה סיכונים ותגמולים. שוק המניות מקבל הרבה יותר תשומת לב ככלי השקעה לפנסיה. עם זאת, גיוון בתיק שלך חשוב בטווח הארוך.

משקיעים עם סוגים שונים של נכסים חשופים פחות לסיכונים, ונדל"ן הוא אחת הדרכים האידיאליות לגוון את התיק שלך, למקסם את התשואות ולהפחית סיכונים.

משקיעים רבים מכניסים כסף הן למניות והן לנדל"ן, אך בסופו של דבר, למומחיות שלך בתחום שבו אתה שומר את כל הנכסים שלך תהיה ההשפעה המשמעותית ביותר על השקעותיך.

על המחבר: המאמר לעיל בנושא השקעות: נדל"ן, זהב או שוק המניות נכתב על ידי בני רסטה. מלבד הקריירה המקצועית שהעבירה אותו מספר רב של חוויות ואבני דרך, הרקע הכלכלי והמדעי של בני עזר לו להצליח בעבודה טכנית ויצירת תוכן בענפי כלכלה שונים, נדל"ן. בני מאוד נלהב מנדל"ן, מימון וטיולים, וזה הכוח המניע מאחורי הנושאים מעוררי ההשראה שעליהם הוא כותב עבור RealEstateAgent.com.